| dyddidu a întrebat:

Am o intrebare : Daca eu sunt minora am voie sa calatoresc fara parinti cu avionul doar cu un insotitor si o procura?

Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Dai funda daca te mint si-ti zic ca da? NU nu poti, este foarte greu. Depinde de cazuri, si e extrem de greu. Un amic a avut insotitoare de zbor pe stiuardeza si l-a lasat aia undeva si l-a luat cineva cu nu stiu ce acte dracu. Daca te referi la insotitor prieten sau prietena da se poate, ia legatura cu firma de avioane la numarul lor de telefon ca Wizz Air de exemplu ca nu e greu happy xD O zi frumoasa

3 răspunsuri:
| aryenutzaa a răspuns:

Da se poate. Uite ceva ce te poate lamuri mai bine http://www.politiadefrontiera.ro/calatorie_2008/minori.php

| AnonimulCurios a răspuns:

Daca ai pasaport si un insotitor care are peste 18 ani, poti calatori oriunde.
Sper ca te-am ajutat!

| FizZAleX a răspuns:

Da, daca acel insotitor are varsta minima de 18 ani, iar parintii tai sunt de acord sa iti faca procura precum te da in grija acelui insotitor