| LoVeLy_3874 a întrebat:

Heii :d!
Ce parere aveti de Air France? O sa merg in Franta, si nu stiu la ce sa ma astept din partea Air France thinking ..Am auzit fel si fel de pareri pro si contra.
1. Pe o ruta de 2h30' t-i se serveste masa?[sau trebuie sa-mi i-au din magazinele aeroportului?]
2.Ce acte trebuie sa am la mine pentru a intra in posesia biletului?
3.Mobilul [are mod avion] trebuie inchis I don't know
4.Sunt conditii?
Mersii anticipatt >:d<

7 răspunsuri:
| Izza_Iza_1995 a răspuns:

1. da, iti dau un sandwitch si un pahar sau 2 de suc care sunt incluse in bilet si nu mai trebuie sa platesti nimica
2. Buletinul si pasaportul si daca esti minora trebuie sa vi cu un parinte/tutore si sa ai o procură de la un notar pe care trebuie sa o semneze parintii tai.
3. Daca are "mod avion" atunci nu trebuie inchis.
4. Da! eu cand am mers a fost foarte ok si la aterizare nu te "zdruncină" foarte tare. big grin
Zbor placutt! big grin

| mgtow a răspuns:

Ai conditii, nu trebuie sa te vada cu mobilu in avion dar il poti lasa in mod avion pus, cartea de identitate si banii pentru a obtine biletul si nu te lasa sa intri cu mancare cumparata din aeroport, vor sa dai bani pe ce au in avion ca sa le iasa profit.

| mixxjim a răspuns:

1. ai masa, depinde insa daca e zbor de dimineata sau mai tarziu in cursul zilei, dimineata e mic dejun, deci ceva mai usurel. poti sa-ti iei ceva cu tine sa ai de rontait, o ciocolata, cipsuri, de oriunde din oras, nu doar din magazinele aeroportului, acolo sunt foarte scumpe.
2. pasaportul sau buletinul
3. mobilul trebuie inchis in principiu la decolare si aterizare. poti sa-l lasi pe mod avion dar doar daca vrei sa te joci, ca semnal oricum nu ai la 10.000 altitudine unde zboara avionul.
4. conditiile sunt aceleasi ca in orice alt avion de talia avionului si companiei respective, sunt obligati prin legea internationala sa respecte anumite standarde.

parerile pot fi impartite in sensul ca mie mi s-au parut cele mai amabile insotitoarele de bord de la Tarom, si am zburat cu destul de multe companii aeriene iar mancarea de la Tarom poate e mai pe gustul nostru, ei dau si niste branzica din aia mai ciudat mirositoare de a loc.

nu-ti face griji, o sa fie bine, in 2, 30 ore nu mori de foame sau de disconfort happy drum bun!

| tzumica a răspuns:

1. Masa se serveste daca esti la clasa A si ai cumparat bilet cu masa. daca nu poti sa iei cu tine niste sandwichuiri.
2.Pasaportul, dar daca ai peste 18 ani sau daca esti minor si un parinte poti lua buletinul.
3. Il pui pe modul avion.
5. Sunt, iar stewardesele sunt foarte amabile. happy Sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| boris6288 a răspuns:

Orice firma mare se plateste mai mult brand-ul
poti inchide totusi telefonul pentru 2 ore

intra pe un site al aeroportului sau de fapt al Air France

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca skyteam gold member pot sa-ti zic doar atat: AF sucks! Mai retardati ca astia doar AirItalia sa fie poate...
In primul rand ca ai toate sansele sa-ti pierzi bagajele, astia au o istorie enervanta in a uita bagajele oamenilor prin alte aeroporturi. mai apoi, stewarzi mai ciufuti ca la AF doar la American airlines mai gasesti rolling on the floor
Deci uite ce zic eu: Cu 30 de ore inainte de zbor (e ala de la ora 8 seara, nu?) te duci pe site-ul lor si iti faci check-in-ul online, sa fi sigura ca iti alegi un loc decent, altfel in mod sigur te vor inghesui la mijloc intre doi capsunari romani transfrontalieri.
Ca acte, daca esti majora, in Franta poti pleca si cu buletinul, desi un pasaport ar fi mai indicat.
Mobilul doar la take-off si landing trebuie inchis, in rest poti sa il folosesti in modul avion cat vrei.
Mancarea e naspa rau pe AF, tinand cont ca avionul asta vine de la Paris pe la 15.00, si se intoarce seara, asa, ca o sa gasesti niste verdetri coclite si ieftine de pe la soldurile din Charles de Gaulle. Oricum, un suc si o bucatica de pui rece cu linte, cum am servit eu alaltaieri, tine de foame pana ajungi in terminalul E din Paris... de acolo incepe circul, vezi sa nu te ratacesti in jegul ala de aeroport, ha, ha.
Zbor placut!

| Izza_Iza_1995 a răspuns (pentru mgtow):

Eu cand am fost nu ne-a cerut nici un ban pe mancare...