| diiiiiiiana a întrebat:

Heii TPU! M-ar interesa câteva zone din România pe care sa le vizitez în august.Dau şi fundiţă celui care îmi dă cât mai multe :**!

Răspuns Câştigător
| Ancutss30 a răspuns:

Vatra Dornei, Cheile Bicazului, Slanic Moldova, Izvoru' muntelui, Sinaia, Predeal, Busteni, Azuga.Muntii Apuseni: Ghetarul Scarisoara, Garda; Muntii Retezat: Bucura, Buta, Pietrele; Bucovina: manastirile.Te ajuta siteul:http://www.turistderomania.ro/

16 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Bisericile rupestre din judeţul Buzău
Biserica de sub lac, judeţul Cluj

http://revistaclick.ro/......nd-de-vara

| diiiiiiiana explică (pentru piTiCcu):

Sunt din Cluj happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La munte.e aer curat.o sa iti cumperi ce vrei de acolo sigur sunt cateva magazine...o plimbare pe Lacul Rosu. poate te cazezi si la o cabanutza. Funda.hee hee

| rutanklan a răspuns:

Pivnita mea.

| Seby80 a răspuns:

Vrancea, o zona turistica extrem de frumoasa, recunoscut judetul pentru vinurile deosebite. Munti poti vizita, Bucegi, etc. Brasov, un oras istoric minunat, de cate ori merg prin el, nu ma satur niciodata. Sibiu, Iasi, Targoviste, etc etc. Aici depinde ce ti-ar place tie, anume Campie sau Munte.

| Dya_7268 a răspuns:

Sinaia : este foarte frumoasa, poti vizita Castelul Peles aici, putin mai incolo esti si Castelul Bran, langa Sinaia este Brasov, poti sa urci la cote foarte inalte si este mult mai racoare acolo! Poti sa mergi la Herculane, in August este cel mai frumos acolo mai ales la piscina sunt multe locuyri unde te poti plimba... dupa aia poti sa mergi la Olanesti este superb : padurice, parculete, porumb copt/fiert, discoteca, cinematograf, hoteluri foarte frumoase si cel mai important racoare. Sibiu poti sa mergi pe Transfagarasan este f frumos. a si am uitat sa-ti spun cand vi de la Olanesti poti sa treci Pe la salina : Ocnele Mari. Dupaia Targu Jiu este racoare si multe bisericute de vizitat. Curtea de Arges este foarte frumos am fost acolo si era foarte racoare ..era super. Ranca este aer curat si padure, te poti intoarce pe Transalpina.Aaa am uitat sa-ti spun cand vi din Olanesti treci prin Valcea, este f frumos, te poti duce la mol si ultimu-l loc pe care-l stiu: Bucuresti!
Sper ca te-am ajutat, funda?

| piTiCcu a răspuns (pentru diiiiiiiana):

Brasov la Peles, Pelisor, casa groazei, la mare in Mangalia sau
poti merge la M-tii Bucegi sa vezi Babele si Sfinxul.

Cam atat stiu...winking BFT

| GabiiHaș a răspuns:

Beciu'.
Il gasesti oriunde big grin

| pwp a răspuns:

Ardealul,Moldova,Muntii Macin, Constanta, Brasovhappy

| diiiiiiiana explică (pentru rutanklan):

Serios? raised eyebrows m-ai ajutat foarte multbatting eyelashes

| diiiiiiiana explică (pentru GabiiHaș):

Mersi multbatting eyelashes

| diiiiiiiana explică (pentru Ancutss30):

Mersi pentru. site happy chiar ma ajutawinking

| Dya_7268 a răspuns:

Heyy! Eu ti-am spus maii multe despre fiecare si ti-am spus si locuri de vizitat! Cu siguranta nu stii sa apreciezi!

| diiiiiiiana explică (pentru Dya_7268):

Sincer ti-as fi dat tie funda, crede-ma dar nu stiu de ce nu am putut.in dreptul raspunsului tau, unde trebuia sa apara funda, nu a aparut, caci in rest la toti aparea.imi pare rau puppy dog eyes! stiu sa apreciez raised eyebrowsbatting eyelashes sincer!

| Dya_7268 a răspuns:

Bine! Ms oricum! scuze eram suparata pe unul care ma injurase happy

| diiiiiiiana explică (pentru Dya_7268):

winking