| TudorN a întrebat:

Hello prieteni! Detin un apartament si intentionez sa-l introduc in sistem Airbnb, Booking, regim hotelier etc. Am neclaritati vis a vis de legislatie si impozitare in special. Ma puteti ajuta va rog cu informatii despre:

1) Este nevoie de firma sau se poate introduce in sistem si pe persoana fizica?

2) Ce fel de documente/aprobari trebuie obtinute de la autoritatile romane (min turismului, primarie etc.)?

3) In afara de comisionul retinut de platformele Booking/Airbnb, ce alte taxe/impozite trebuie platite la stat?

Merci!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

1-3 fă-ți un pf - vizita la onrc

https://www.onrc.ro/......rizate-pfa