| Balustrada_Gherghinel_1990 a întrebat:

Hellooo TPU.
Eu si cu familia mea planuim de ceva timp sa mergem pana in Italia ( ca un fel de concediu )
Faza e ca mergem cu masina si ca avem niste rude acolo unde ne-am putea caza.
Intrebarea mea este : cat de mult ar costa?
Cred ca cel mai mult ar costa benzina si timpul ( laughing ), nu? Voi ce parere aveti?
As vrea si un pret (aproximat). Stam in Suceava si vrem sa ajungem pe undeva in Bergamo.
*suntem 5 in familie

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Combustibil - cca 250 € (maximum);
Taxe drum: Slovenia - 15 €, Ungaria 11 €, Italia, în funcție de distanța pe care o parcurgi pe autostrăzi (se plătește direct, la ieșirea de pe acestea). Aproximativ 27 €, conform http://www.infotraffico.autovie.it/Pedaggi
La asta mai pui măcar o noapte de cazare (vreo altă sută de euro pentru toți 5) și ceva mâncare pe drum.

| ovidiu68 a răspuns:

Distanta este de aproximativ 1615 km. Consumul depinde de masina care o ai (benzina & motorina) Daca ia-i facut vreodata consumul la 100 de km vei sti cat te va costa. Drum bun.