| Thotslayer98 a întrebat:

Hey,cam cat ar costa o expediție pe vârful Everest, începând de aici din România

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

O expeditie pe Everest costa cel putin 70.000 de dolari de persoana.

Dar nici o suma nu iti garanteaza ca vei ajunge pe Everest. Asta depinde de o multime de factori: cat de bine pregatit esti, conditiile meteorologice, experienta ghidului si a celorlalti membri ai expeditiei, noroc etc.

Daca vrei o detaliere a costurilor unei expeditii, uite aici:
http://www.alanarnette.com/blog/2014/12/15/everest-2014-cost-climb-everest/