| mika321 a întrebat:

Hey,ce stiti despre resort hotels? pe net, nu gasesc informatie concreta

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Sigur nu iti scapa ceva la nume? Sa se numeasca "X resort hotel" sau ceva de genul asta?

| mika321 explică (pentru Nickname1890):

Nuhappy imi trebuie la general, adica care e deosebirea dintre hotel si resort hotel?

| Nickname1890 a răspuns (pentru mika321):

Aaaa
Pai diferenta intre un resort si un hotel este in primul rand numarul de facilitati pe care il ofera. In alte cuvine un resort este un adevarat complex.

Imagineaza-ti asa un hotel undeva pe malul marii, cu o curte imensa, piscina, bar pe malul marii, bar la piscina, bar de seara in interior, restaurant pe ponton, restaurant interior, restaurant pe terasa, aqua parca, night club pe plaja, terenuri de tennis, de fotbal, de voley etc, sala de fitness, salon de infrumusetare si masaj ETC ETC ETC. TOATE acestea apartinand hotelului "X" avand accest la toate acestea doar daca esti cazat la hotelul respectiv. Acesta este un resort. Hotelul simplu este hotelul clasic pe care il stie toata lumea.

| mika321 explică (pentru Nickname1890):

Multumesc!

| JipaF a răspuns:

Resort hotel este un fel de complex hotelier cu tot felul de facilitati. Mai exista island resort hotel, unde insula si tot ce este pe ea apartaine hotelului respectiv. Cele din urma se gasesc in special in Maldive, Mauritius, Seychelles.
Vezi exemple la http://maldive.voyagers-club.com