| Cricy a întrebat:

Hey, in care tari din Europa nu am voie sa merg cu malinois-ul meu? In Elvetia am voie nu? As vrea sa merg anul acesta acolo, in Grecia si in Egipt. Vreau sa ma interesez in care tari e interzisa rasa ca sa stiu in care nu am voie sa merg.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Se pare că doar Ukraina nu permite cățelușei tale accesul, vezi aici:
http://www.alldog.eu/law/list-of-banned-dogs-by-countries/

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

M-ai făcut curios, ce-i aia malinois?

| Cricy explică (pentru sierra1):

O rasa de caine

| minrest a răspuns:

Cricy, numai cainii cu agresivitate inascuta sunt interzisi in unele tari. Ma tem ca faci o confuzie intre nerecunoasterea rasei de catre Asociatia Chinologica Nationala si interzicerea accesului cu cainele.

| Cricy explică (pentru minrest):

Nu fac nici o confuzie, dar stiu ca in unele tari chiar nu ai voie cu caini din anumite rase si nu vreau sa ma opreasca si sa mi-o ia.

| minrest a răspuns (pentru Cricy):

Multumesc ca mi-ai spus.

| sierra1 a răspuns (pentru minrest):

Drum bun!