| FelyMely a întrebat:

Hey, salut! Deci, vara asta eu impreuna cu familia mea planificam o calatorie in Milano. Dorim sa mergem cu masina, sa vizitam toate locurile turistice si desigur....shopping! Stiu ca sunt diferite strazi pline cu magazine, un mall foarte vechi plin cu haine si multe altele, dar... am auzit ca exista in centrul orasului un oarecare Quadrilatero della Moda, plin cu magazine de talie inalta si foarte scumpe. Intrebarea mea este, noi ne ducem pe la inceputul lui august acolo, ( unde sper sa fie reduceri) Sa imi pun sperante pe acest district? Adica da, acolo se gasesc buticuri ca Gucci, Prada, Chanel etc si stiu ca sunt foarte scumpe, dar am eu sanse sa imi cumpar ceva de acolo cu pret redus? Ori sa pun mai mult accent pe alte strazi din Milano si outleturi din afara orasului?

2 răspunsuri:
| Jolenne a răspuns:

Sfatul meu este să te bucuri de călătorie din plin și să vizitezi cât mai multe locuri, atracții turistice pentru că acelea îți vor rămâne cu adevărat în suflet. Haine găsești și aici, iar mall există peste tot. Cât despre reduceri, există posibilitatea să le prinzi, dar la firmele mari nu se fac niciodată reduceri atât de mari (60%,70%), ci reduceri micuțe, deci diferența de preț nu ar fi foarte mare.

| FelyMely explică (pentru Jolenne):

Chestia esta ca noi o sa vizitam atractii turistice, dar venim in special pentru shopping. Oricum mrrsi pentru raspuns