| TudorM15 a întrebat:

Am o intrebare! Eu am in jur de 1200 de lei si as vrea sa merg intr-o vacanta in alta tara, imi puteti spune unde pot merge? Vreau sa acopar zborul si daca se poate si cazarea!

Răspuns Câştigător
| esir01 a răspuns:

Cauta oferte din timp pe ryaniar sau wizzair si gasesti in banii aia gen Roma, Milano, Atena. de ex, eu merg la inceputul lunii februarie in Roma cu 50 euro biletele de avion (pentru 2 pers) si cazare 2 nopti la aprox 150 euro.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te auzi ce vorbesti? Cu 1200 lei si in Bulgaria si Ungaria este cam greu da trait si zburat. Incearca in Grecia si fa-ti o planificare pentru 2-3 zile. Pentru o saptamana este de la 260 Eu. in sus numai zborul si cazarea in extrasezon. Sa nu mai vorbim de mancare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu vreo 400 lei iti iei un bilet la wizz spre Italia. Din restul gasesti o cazare pe 3 zile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu avionul la prețul acesta poți merge undeva în Europa dacă faci rezervarea zborului cu 4-5 luni înainte și apoi te cazezi prin airbnb.

| Furnicuta000 a răspuns:

Intra pe pagina de Facebook "Aventurescu". Aia prezinta oferte foarte bune, unele vacante ridicol de ieftine, gen 5 nopti la Roma zbor si cazare cu 30 euro in total sau 8 nopti in Tenerife cu 150 euro (ei nu sunt agentie, doar culeg oferte si le prezinta pe pagina). Dar cred ca poti sa iti rezervi o vacanta abia peste cateva luni pentru ca se ocupa foarte repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bulgaria

| Irinelp a răspuns:

Republica moldova ca e mai aproape.

| TudorM15 explică:

As vrea totusi in alta tara decat Bulgaria si Ungaria, undeva cu avionul

| anonim_4396 a răspuns (pentru TudorM15):

Cu 1200 lei îți poți cumpăra un sfert de bilet de avion pentru SUA, apoi te parașutezi în ocean și înoți cu rechinii. Cam multe vrei la banii ăștia, poate și un bilet avion Business Class la Emirates.

| TudorM15 explică (pentru anonim_4396):

Eu te-am intrebat frumos, nu mi-am batut joc de nimeni, nici de tine, deci poti sa incetezi