| ema04 a întrebat:

, peste o saptamana plec in vacanta in alta tara si voi sta cam o luna la unchiul meu si nu stiu ce sa fac ca sa nu ma plictisesc...cine imi da si mie niste idei? funditawinking

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Straduieste-te sa cunosti direct acea tara.Mergi la muzee, expozitii, spectacole.Admira arhitectura acelei tari si noteaza ce o deosebeste de cea romaneasca.Incearca sa cunosti costumele, traditiile si bucataria tarii pe care o vizitezi.Fa-ti prieteni, tovarasi de sport si drumetii.

| yellowalien a răspuns:

Hei, vizitezi o alta tara! O alta tara inseamna o alta cultura, alte peisaje, alti oameni, alte obiective, alta limba! Nu stiu despre ce tara e vorba, dar indiferent despre care ar fi, va trebui sa-i descoperi aspectele interesante!
Fa plimbari, excursii, viziteaza diverse locuri, plimba-te cu trenul sau masina daca ai ocazia, fa cunostinta cu oamenii de acolo si incearca sa inveti cat mai mult din cultura(si, de ce nu?, limba) lor.
In zilele cand nu poti pleca nicaieri incearca sa practici un sport sau sa citesti.
Sa ai parte de o luna de vacanta cat mai frumoasa!

| ema04 explică (pentru yellowalien):

Poiii o sa plec in anglia si mersii de raspuns

| yellowalien a răspuns (pentru ema04):

Ohohoa, pai ai foarte multe de vazut happy Mi-as dori sa fiu in locul tau, crede-ma! big grin
Asa ca iti urez sa profiti din plin de fiecare moment petrecut acolo, sa te distrezi cat pentru tot TPU-ul si sa te intorci cu multe amintiri si experiente noi! big grin

| aduu a răspuns:

Mergi la cumparaturi sa le iei celor de acasa suveniruri mai ales ca este o alta tara. Mergi prin muzee, roaga pe cineva sa iti spuna istoria orasului din tara in care te duci, poti intalni oameni noi, iti poti face prieteni. Vacanta placuta acolo. Funda?puppy dog eyes