| aryana1991 a întrebat:

are cineva idee cu as putea ajunge de la aeroportul otopeni pana la gara de nord in afara de taxi bineinteles ca

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Banuiesc ca ajungi,initial,la "Sosiri", in Otopeni.
Va trebui sa cobori un etaj, o vei face cu liftul, e in stanga cum iesi in cladirea aeroportului.
Iesi afara si esti in statia lui 780, un soi de autobuz interesant in care trebuie sa ai bilet.Biletul il iei de la casa de bilete, costa putin, vreo 10 lei cred,chiar nu mai tin minte. Daca nu ai lei,cumpara de la casele de schimb din interiorul aeroportului,imediat cum cobori din avion,dar schimba o suma penibil de mica,rata de schimb e jenanta si vei avea leii necesari sa platesti biletul de autobuz.
Ai grija la hoti,daca se inghesuie cineva subit pe langa tine, trage-te deoparte imediat, lasa spatiu intre tine si oricine!
Biletele, le iei de la casa de bilete din statie, 780-ul circula regulat, vine la ore prestabilite si des.
Te duce exact in fata garii de nord, acolo vei gasi alte case de schimb valutar cu o rata de schimb mai omeneasca, daca vei mai avea nevoie de lei si, banuiesc ca vei mai avea.
Eu o prefer pe cea de la fostele case de bilete de clasa 1a, nu au nici comision, nici aglomeratie.
Drum bun sa ai si sedere buna intre ai tai, acasa!happy

1 răspuns:
| Dalidah a răspuns:

Cu linia expres 780.