| AdaRuxAndRA a întrebat:

Hey, TPU! E vară, iar vara înseamna vacanță si ne-am gandit sa ne facem concediul in Romania. Am fost in Sinaia, la mare, la Brasov, la Rânca, la Busteni, la Poiana Brasov si la Sibiu, dar anul acesta vrem alte destinatii. Parintii mei vor la Covasna si Baile Tusnad. Ati fost acolo? Cum e? Mie mi se pare ca sunt de bătrâni. Multa plictiseala, eu vreau trasee de munte, ceva palpitant! Aveti idei (să fie in România si sa nu facă parte din statiunile menționate)?
Dau fundița!winking

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Plictiseala mare la Covasna si Tusnad, sunt statiuni de tratament.

In schimb Valea Prahovei mai are multe lucruri interesante, Rasnov, Bran, Brasov.

Maramuresul e o zona foarte frumoasa.

Transalpina si transfagarasean

Apusenii

Bicaz, Lacu Rosu si Nordul Moldovei

3 răspunsuri:
| Zazy a răspuns:

Aţi fost vreodată pe Transfăgărăşan, sau Transalpina? E foarte frumos. Am fost în ambele locuri! O zi bună! :*

| DespreHostel a răspuns:

Poti merge in Vatra Dornei, acolo poti face echitatie, trasee de munte, cursuri de pictura, muzica, etc.happy

| Atat_Melek_Shi_1965 a răspuns:

Ce spui de Maramures au niste trasee spre lacul Stiol care dureaza vreo 3 ore, Si Cascada Caiilor care dureaza 1 ora cred si alte lucruri de vizitat