| didutza a întrebat:

Hey tpu.ma ajutati sa aleg unde sa merg in vacanta? la mare. vreau sa fie si cazarile mai ieftine..adica prin ieftine ma refer maxim 80-100 lei.si plaja sa fie frumoasa si curata.mamaia,costinesti,eforie nord,eforie sud, mangalia, vama veche? daca puteti sa imi spuneti din experienta personala.Sincer anul trecut am fost la mangalia...dar nu prea mi-a placut sincer.nu stiu de ce, dar erau f multe alge si plaja era f murdara.deci in afara de mangalia.multumesc.funda si voturi.

Răspuns Câştigător
| denice a răspuns:

Deci du-te la Eforie Nord!
Ma duc de 6 ani acolo dar nu am vazut niciodata asa multe alge ca la mamaia.
Si iti recomand sa mergi la hotelul Fortuna, dupa parerea mea cel mai bun pentru serviciile care le ofera(e de 3 stele)
Si plaja din Eforie e super frumoasa, se numeste plaja Belona daca vrei sa vezi poze.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La mamaia e cel mai frumos dar si cel mai scump, mie mi a placut si la Eforie Sud

| Horia1313 a răspuns:

In costinesti langa gara e o pensiune cu 30 de lei pe noapte

| racos a răspuns:

Incearca si Casa Raul din Eforie Nord. Distanta fata de plaja aproximativ 300 de m iar tarifele si confortul cred ca vorbesc de la sine.
Uite aici mai multe detalii:
http://www.cazaripelitoral.ro/cazare/eforie_nord/casa_raul
daca iti place poti suna direct proprietarul la 0766/722504 sau poti face rezervare pe site.

| didutza explică:

BєstInтheωσrld o intrebare.cat este cazarea? noi am vrea sa mergem : eu, mama mea si fratele meu de 7 ani.deci cam o camera cu un pat mare matrimonial. daca ai putea sa-mi spui pretul te rog.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru didutza):

Salut fratele tau beneficiaza de cazare gratuita, la fel si tu daca ai sub 15 ani, numai mama ta trebuie sa plateasca bilet intreg.
Si primiti si pat suplimentar.
Uita-te aici pe site-ul asta sa vezi mai multe detalii:
http://www.litoralulromanesc.ro/......ortuna.htm
Daca vreti sa mergeti, sa va faceti rezervare din timp ca se ocupa foarte repede locurile.
E unul din cele mai cautate hoteluri din eforie.

| didutza explică (pentru MioaraParalescu):

Multumesc f mult.ai fost si tu la acest hotel? ma uitam la poze si pare foarte frumos. daca nu as stii cate stele are eu i-as da 5 stele, sincer.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru didutza):

Da am fost vreo 4 ani la rand cu familia mea happy
Si da e foarte frumos, merita sa te duci happy

| denice a răspuns:

La eforie sud, nu e hotel dar e ca o pensiune, costa 50 lei pe zi,si plaja este super, fata de celelalte, la mamaia e aglomeratie si alge, la Costinesti sunt gunoaie pe jos, la mangalia nu am fost dar daca ai spus ca nu iti place, ok....eu recomand eforie sud