| baubaudidi a întrebat:

peste catva timp plec in Italia. mentionez ca plecarea se face din baia mare, as vrea sa stiu ce treseu as putea sa urmez ca sa nu am nevoie de pasaport pentru ca eu nu am pasaport....am citit ca in slovenia trebuie pasaport. si de asemenea cat timp voi face cu aproximatie.

2 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Nu ai nevoie de pasaport daca esti peste 18 ani daca esti minor se complica situatia--atunci trebuie pasaport si de la notar declaratie de la ambi parinti---apoi cu cel care vei calatori trebuie sa aiba si cazierul.

| denissa03 a răspuns:

Locuiesc in Italia si iti pot spune ca nu ai nevoie de pasaport nici in slovenia nici in austria, asta in cazul in care vrei sa vii prin austria. Trebuie sa ai un BI valid iar ca timp de parcurs iti spun din experienta ca vei face intre 15 si 24 de ore in functie de trafic, starea de oboseala, experienta la condus si locul unde trebuie sa ajungi in Italia. Drum bun