| fernanda1999 a întrebat:

saluT! Eu si clasa mea (clasa a6a )vrem sa organizam o excursie la Brasov la o pensiune nu foarte scupma.Imi puteti spune si mie niste locuri turistice si niste pensiuni pentru 28 de copii?(13 fete si 15 baieti). Va rog!

Răspuns Câştigător
| Gentiana a răspuns:

Buna!
Va puteti duce la monumente istorice cum sunt Biserica Neagra,
Castelul Bran, Cetatea Rasnov, la o Gradina Zoologica din apropiere, Cetatea Harman, La anumite biserici cum sunt Sf Nicolae, Sf Ioan, La catedrala ortodoxa, si multe altele.
Si pensiuni iti recomand Pensiunea Casa Samurai Brasov, care costa 120 lei pe noapte, si are 12 camere, Pensiunea Laura Brasov care costa 150 de lei pe noapte, sau mai ieftin Longstreet Hotel Brasov cu 70 de lei pe noapte.Succes!

3 răspunsuri:
| cafelatte a răspuns:

Puteti vizita Biserica Neagra, Piata Sfatului, Gradina Zoologica, Parcul Aventura(daca sunteti curajosi)..Brasovul este minunat si are niste peisaje mirifice.

| fernanda1999 explică (pentru cafelatte):

Ok dar nu sti niste pensiuni ca sa ne incadram toti 28? eu am cautat dar nu prea gasesc

| cafelatte a răspuns (pentru fernanda1999):

Pensiunea Sofi este foarte draguta, dar trebuie sa faci din timp rezervarea! Multa bafta la cautare si distractie plcuta!