| someOne_8792 a întrebat:

Hi everybody! spuneti-mi va rog cum se numeste cel care conduce trenul... dau fundita@
>:"

Răspuns Câştigător
| darkybat a răspuns:

Buna cel care conduce trenul se numeste conducto.Stiu ca tata a munci cu asa ceva. Te rog sa imi dai fundita daca ti-a placutraspunsul meu.

15 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Mecanic de locomotiva big grin

| mefree2fly a răspuns:

Se numeste conductor happy

| gheorghe33 a răspuns:

Sofer de tren laughing)

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Conductor se numeşte.

| DAS a răspuns:

Conductor

| Buii a răspuns:

Mecanic de locomotiva

| Aly98 a răspuns:

Conductor

| maryuck07 a răspuns:

O este o intrebare draguta pacat ca te-ai facut de ras atunci cand ai pus-o! C-O-N-D-U-C-T-O-R!

| JustMe17 a răspuns:

Mecanic de locomotiva :*

| PinkPanther a răspuns:

Eu stiam de mecanic de locomotiva, dar s-ar putea sa ma insel... sau mai simplu ala de conduce locomotiva laughing)

| summer12 a răspuns:

De ce s-ar chema mecanic daca meseria lui e sa conduca(trenul)?

caramela
| caramela a răspuns:

Buna someOnehappy ia mama si citeste ce te doarewinking
Munca unui mecanic de locomotiva este aceea de a conduce locomotive de cale ferata sau unitati autopropulsate si trenuri de metrou.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uite aici mai explicit: http://www.go.ise.ro/povol/738.htm
Pa, pa.

| Nitu_Roxana_1998 a răspuns (pentru darkybat):

Se numește vatman dmn

| Liliana70 a răspuns:

Mecanic de locomotiva si rame electrice de metrou