| Geronimo9234341 a întrebat:

Hii,

Eu v-oi pleca cu autocarul (Atlassib) in Germania din RO...1323 de km big grin.Si vreau sa imi spuneti cateva lucruri pe care le pot luat cu mine in autocar sa nu ma plictisesc...sunt adolescent, cateva sfaturi.Eu cam am problema cu mersul cu vechicule, mi-se face rau sad, o-sa i-au Emetrostop, dar ce ar trebui sa mananc pe drum si inainte de el.Multumesc,va rog cat mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| greieras a răspuns:

Pe langa apa, ceva de rontait sa ai o carte buna ( genul pe care il iubesti tu ) un ipod ceva de ascultat muzica, integrame, sudoku, Daca detii un laptop sau un netbook ar fi si mai bine daca nu cele ce ti le.am sugerat mai sus.Calatorie placuta happy

4 răspunsuri:
| andreea171998 a răspuns:

Bine ar fi sa iti ocupi timpul cu ceva in timpul mersului.Sa nu te gandesti ca o sa-ti fie rau si chestii de-astea. Daca iti distragi atentia cu altceva, n-o sa-ti mai fie rau.Sa iti iei la tine niste lamai si...pungi.Iti poti lua carti de joc, mp3...De-astea.Succes!

| greieras a răspuns:

Aaa si sa iti dau un sfat si cu ce sa papi inainte de Emetostop pentru ca sunt asistent medical iti pot sugera sa papi o banana si sa ai la tine o grefa.iar cand pleci de acasa sa papi in sandwish cu paine prajita face foarte bine la stomacel ...incearca sa nu te gandesti la nimic rau si sa te imprietenesti cu cel de pe bancheta de langa tine asa vei vorbi de una de alta si vei uita de problema cu raul de masina happy sper ca ti.am fost de ajutor happy

| Alexandra101010 a răspuns:

Inainte de drum nu ar trebui sa mananci nimic. pe autocar poti sa mananci ceva covrigi.sau ceva usor sandwich dar simpluhappy. dar fara sucuri.sau apa minerala. Poti sati duci reviste sa citesti. apoi mp3. sa asculti muzica... vezi tu ce mai ai:p

| Absent a răspuns:

Buna,ai putea lua o sticla cu apa, 2 sendwichuri,covrigi, biscuti, si fructe.Asa mi-am luat si eu, si mi-a ajuns, si eu am mers mai departe:p [ Mai bine mergi cu avionul e mult mai ieftin] Pt detalii mai multe id : ddiainddia happy