| kikikikikikikikilovs a întrebat:

Ieri am fost la mare și m-am ars la soare și mâine as vrea sa merg din nou la mare.
Pot sa merg la mare? Menționez că o să fie soare.

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Ulei de masline pe tot corpul.

| Sn4k3 a răspuns:

Poti, dar n-ar trebui.

| alina2k18 a răspuns:

Nu m-as risca in locul tau, foloseste o crema reparatoare pentru arsuri si ziua protectie 50+, preferabil ceva fara parfum si alcool indiferent ca doar iesi afara sau te expui la soare. Tine un tricou pe tine [ depinde unde te-ai ars ] daca tot te mananca sa mai stai la plaja.

| ywar a răspuns:

Expunerea la soare excesiva si arsurile solare repetate se pot lasa, in timp cu cancer de piele.

| GouDidodino a răspuns:

Nu cred ca te poate retine cineva sa nu mergi la mare

| Daniel323 a răspuns:

In prima zi de Mare stau o ora.In a doua zi doua si tot asa.
Trebuia sa te pregatesti la strand daca stiai ca pleci la Mare.
O sa ramai cu cicatrici daca stai la soare.