| viorica109 a întrebat:

Imaginati-va ca faceti o calatorie in Londra.
Ce vreti sa cunoasteti sau sa realizati pe parcursul calatoriei?

3 răspunsuri:
| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns:

Sa vezi tinuturi noi, sa vezi statuia libertatii
Sa cunosti mentatile unei tari mult mai impresionante ca Romania(parere personala)
sa faci o comparatie intrebe Romania si Anglia in general

| mihai69 a răspuns (pentru Nitu_Andrei_Valentin_1995):

rolling on the floor Statuia libertății poate fi văzută, e drept, și în altă parte decât New York, doar că al doilea loc unde se află un exemplar din celebra operă este Parisul.
La Londra sunt extrem de multe altele de văzut:
- turnul Londrei;
- podurile (Tower, Millenium ar fi două dintre cele mai frumoase, dar toate merită văzute - și de deasupra, și de dedesubt, făcând o croazieră pe Tamisa);
- muzeele. Unii recomandă M-me Tussaud; eu nu. Mai degrabă mi-a plăcut muzeul Sherlock Holmes. Și Observatorul din Greenwich.
- catedrale și biserici celebre: St. Paul și Westminster Abbey plus multe altele;
- schimbarea gărzii la palat;
- o vedere de ansamblu din London Eyw;
- muzeele. Iar? da, că sunt și multe gratuite: British Museum, National Gallery etc.
- parcurile regale.
- străzile, magazinele... tot!

| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns (pentru mihai69):

Acel moment cand joci civilization V un pic cam mult si crezi ca Statuia libertaii e in Anglia