| anonim_4396 a întrebat:

Imi place Romania, cum este de a trai in Romania?

Buna!
sunt brazilian, si eu as vreau sa stiu cum este de a trai in Romania. cred ca Romania este un tara cu frumoasa cultura, si istoria foarte frumoasa. de asemanea ca poporului roman este pimitori cu oameni din afara si turistii.
ma intreb cum este de a trai in Romania. Nu spun ca am de gand sa traiesc in Romania, dar aceasta este un lucru pe care i-ar dori sa se aprecieze de incerca.
exista unele maniera de face un schimb pentru Romania?

cum se este a trai in Romania, de una opinie din un roman?

multumesc anticipat

10 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

A trai in Romania este la fel cu a trai in Brzilia.

| dki a răspuns:

Usor daca traiesti in Romania e ca si cum ai traii in jungla

| pwp a răspuns:

In Romania e crizaa..in rest. oamenii sunt foarte rai si dusmanosi, sunt multi tigani care se perpetueaza incontinuu. locuri de munca ...se bat 10 pe un loc...nimic nu merge in tara asta!
Daca iti doresti sa emigrezi intr-o tara, iti recomand Italia love struck E superb acolo!

| Maariiaa a răspuns:

În România o să ai parte de parte de oameni minunați în primul rând, dacă știi să îi cauți. Ca orice țară, avem defecte, mai mici sau mai mari, însă avem lucruri plăcute aici. Obiceiuri frumoase, istorie multă și frumoasă.
Un trai în România ți-ar putea îmbogăți cultura ta generală.
Lasă vorbele noastre și încearcă singur, nimic nu se poate vedea mai bine, decât să simți pe pielea ta și să vezi cu proprii ochi.

Baftă!

| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai bani, trăieşti ca-n paradis!
La mulţi ani!

Răspuns utilizator avertizat
| Maomau a răspuns (pentru paulutz):

Da Romania este o tara frumoasa, doar ca este pacat ca este populata!
Istoria si cultura romanilor este minunata, dar lipseste cu desavarsire, si romanii sunt geniile neintelese ale Europei, un popor de supermani inteligenti nevoie mare care sunt mereu primii de la coada intre alte popoare, si sa traiesti intre asemenea genii, te costa foaarte scump si este foooarte greu!

| Maomau a răspuns (pentru paulutz):

Ce istorie au Romanii?
Una de tradatori consacrati?
Orice targ medieval din Germania, si sunt multe sute, are o istorie mai bogata decat Romania, tara a carei istorie o poti scrie pe un timbru!

| zahre a răspuns:

Este foarte bine sa treiesti in Romania. In toate, dar in ABSOLUT toate tarile, exista si oameni buni si oameni rai, si oameni bogati si oameni saraci etc. Si chestia ca sunt multi tigani in Romania e o prostie. Du-te in Italia sa vezi ce e acolo. Cel putin in.Deci... Sfatul meu este sa vizitezi Romania (merita, iti garantez) si de ce nu, sa te stabilesti aici. Romanii sunt foarte toleranti cu strainii.

| zahre a răspuns (pentru dki):

Iar tu esti un inapoiat din jungla...