| Oanna_Alexis_1985 a întrebat:

Imi poate spune cineva cat costa intrarea la Disneyland de persoana si sa-mi spuna top 5 aparate pe care nu ar trebui sa le ratez?
P.S-Cei care au fost(mai ales fetele) puteti sa-mi spuneti ce suveniruri ati luat de acolo?
Merci anticipat!winking

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Între 45 și vreo 70 € dacă le cumperi online. Ofertele NU sunt valabile la casele de bilete! La un bilet întreg cumpărat, primești unul gratuit pentru copil sub 12 ani.
http://goo.gl/xx2Jj0
Pe saitul FNAC mai poți găsi diverse oferte, chiar mai convenabile; exemplu: http://goo.gl/Ghr0pV (37 €!)
Atracții tari: Indiana Jones, Big Thunder Mountain, Pirații din Caraibe (mă rog, ăsta nu e chiar tare, da' e haios rău de tot!), Space Mountain® : Mission 2 (din păcate, ăsta e în renovare până vor anunța ei că e gata) :(
PS suveniruri să iei de la magazinele de jucării din oraș, că sunt aceleași, dar la juma' de preț!

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Eu stiam de 30 euro

| mont a răspuns:

Intrarea costa cam 60-70 de euro. Nu strica sa te dai la cat de multe atractii.

P.S. La varsta ta vrei la Disneyland? Nu esti cam mare? big grin Intreb pentru ca si mie mi-ar place, dar nu mai sunt chiar copil. sad

| Oanna_Alexis_1985 explică (pentru mont):

Da,inca mai vreau la Disneyland.Defapt,abia astept sa ajung.Merci pentru raspuns!