| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva de unde pot lua o lista cu toate facilitatile pe care le-ar putea avea o pensiune, hotel, vila? - parcare, dus, gratar.etc.
Banuiesc ca trebuie sa fie undeva o lista cu acestea, pana la urma si "logourile/iconitele" ar trebui sa fie la fel ca la cele rutiere cu "pat, masa, dus.etc"

Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca exista, sunt norme metodologice aprobate prin ordin de minstrul dezvoltarii regionale si turismului, mai ales anexele 1. 1 a) si b), care contin conditiile pentru clasificare si dotarile pe care trebuie sa le aiba, aici: http://www.mdrl.ro/_documente/turism/legislatie/Ordin_1296_2010.pdf. Numai bine!