| Stunt3r a întrebat:

Imi puteti propune si mie ceva locuri misto de vazut prin Ploiesti? Eventual si niste localuri thinking

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Pub doroftei, in centrul orasului langa cinema patria, statuia lui mihai viteazul spre nord, gara de sud si fantana din fata acesteia (da, spre sud), gara de nord (este mai mult inspre nord-est, stiu taximetristii) este foarte...nu stiu, mie imi place in mod deosebit, pare parasita si antica. muzeul petrolului, muzeul ceasului, muzeul de arta, teatrul toma caragiu, fosta cladire unde actiona tribunalul, palatul culturii tot in centru, casa sindicatelor, tot in centru, catedrala, tot in centru. localuri in afara de pub doroftei (scump, dar e super, si ai sanse mari sa il gasesti pe mos acolo si sa faci poze cu el si sa vorbiti) mai ai jinx pizza, davinci restaurant, jordan (este mai greu de gasit) si cam atat ce merita. vara daca vii la sky club in paulesti este un local cu narghilele si stai pe perne, gen suppper fain, dar este doar vara.
ps. scuze ca nu am folosit majuscule la toate numele proprii de mai sus, dar imi este lene sa tot apas pe shift din 2 in 2 litere

4 răspunsuri:
| Agnieszka a răspuns:

Irish pub, ice club, conaque, sky club.

| Dragosgrecu a răspuns:

Salut, da, pentru mancare recomand https://devents.ro/restaurant-evellin/ ca locuri de vizitat muzeul petrolului, muzeul ceasului, muzeul de arta, teatrul toma caragiu

| AndreeaMarinaF a răspuns:

Pai muzeul ceasului, muzeul de istorie, muzeul de arta, casele memoriale. localuri nu prea stiulaughing