| Maria46854213 a întrebat:

Imi puteti spune ce asi putea sa fac in tren 7 ore si ceva?big grinmerg din cluj in sinaia si nu am nici o ideebig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu chiar azi am mers din Cluj pana`n Timisoara si am facut 8 ore:O:O:O(am mers pe o ruta ocolitoare), si am dormit:d cea mai mare parte a timpului, iar restul` am mancat:semnite, chipsuri, biscuiti, ciocolata, eram cu o prietena mai ascultam muzica la MP3 mai povesteam. Daca esti cu cineva poti la fel de bine sa faci aceste lucruri. Dar daca esti singura incearca sa dormi, sa asculti muzica sa citesti sau sa faci conversatie cu cei din compartimenthappy:"Tot la Sinaia mergeti:?)" bla.bla...blaaa:d.

Distractie placuta si drum buuuuuuuuuun`!:*:*:*

10 răspunsuri:
| Alexandra_7209 a răspuns:

Telefonul cu castile si cartile imi sunt cei mai buni prieteni cand pornesc la drum lung

| Daiana_1737 a răspuns:

Asculti muzica, faci poze citesti o revista, vorbesti prin mesaje cu prietenii. ooo cate nu sunt de facut. Calatorie placuta!

| DungaRosie a răspuns:

Asculta muzica...
citeste o carte...
pozeaza peisajele

| IrinaAndreea a răspuns:

Depinde daca mergi singura sau insotita :-s
Singura: sa citesti o carte / reviste, sa asculti muzica la telefon, sa completezi integrame, sa te uiti pe geam, sa dai sms-uri, sa intri pe net (daca ai la telefon), sa intri in vorba cu ceilalti calatori, sa mai iesi pe culoar (o s-a cam amortesti), sa dormi, sa rontai diverse chestii laughing
Insotita: sa jucati carti, sa povestiti amintiri din copilarie, sa jucati Adevar sau Provocare.
Drum bun! :*

| tina28 a răspuns:

1. sa citesti ceva reviste
2.sa asc muz
3.sa rezolvi rebusuri
4.sa dormihappy

| etudor a răspuns:

Dezleaga rebus, citeste o carte buna sau ia un creion si fa schite de peisaje pe care sa le insotesti de aspecte pitoresti vazute pe geamul vagonului, gen jurnal de calatorie! Poate in viitor iti vor folosi in a scrie o carte despre ROMANIA.

| mihaibrasov a răspuns:

Citesti o carte interesanta.

| anad a răspuns:

Asculti muzica la casti, citesti o carte sau ziare, reviste, dezlegi rebus, privesti pe geam si admiri peisajul, discuti cu alti calatori din compartiment(uneori ai noroc sa calatoresti cu oameni chiar remarcabili) sau poti sa tragi un pui de somn leganata de tren!

| darii a răspuns:

Asculta muzica in casti.
citeste o carte buna.
priveste peisajul pe fereastra trenului.

| SteffishoOr a răspuns:

Chiar acum cautam acelasi lucru. cand merg cu trenu ma cam plictisesc dar trece timpul gandindu-ma la tot felul de chestii(ce am facut, ce o sa fac, ce as vrea sa fac, daca am facut bine ce am facut etc.). De obicei imi uit cartea acasa, grabita sa fac bagajele si sa nu uit ceva. Peste cateva zile voi pleca cu trenul, singura, 5 ore. Cred ca am emotii laughing big grin