| anonim_4396 a întrebat:

In Aprilie o sa merg in Londra...as vrea sa aud de la adolescente cum e, ce cafenele renumite sunt pe acolo si cam ce magazine ar trebui sa vad(pentru shopping). Stau 6 zile si 5 nopti, cam cati bani ar trebui sa imi iau?

Răspuns Câştigător
| Ariyana a răspuns:

Bunahappy.Si eu am vizitat Londra in aceasta vara si pot spune ca e minunat orasul.Cafenele renumite...sunt scumpe.Dar daca chiar ai vrea exemple, am sa iti dau:-Caffe Nerhiro36a St Martin's Lane, WC2
-Bar Italia->22 Frith Street, W1
-Cafe Pelican->45 St Martin's Lane, WC2
-Pret a manger->77-78 St Martin's Lane, WC2
Dar majoritatea sunt destul de scumpe.De ce nu te duci si tu la un Starbucks? Starbucks e peste tot in Londra. Oricum, in legatura cu magazinele.Cea mai buna retea de magazine este pe Oxford Street.Au cam toate magazinele cu preturi acceptabile si frumoase.De exemplu:Zara,Benetton,Bershka,H&M,John Lewis,Desigual,etc.Dar sunt si malluri,de ex:Treaty Centre,Victoria Place Shopping Centre,Walnuts Shopping Centre,West One Shopping Centre,Westfield London,Westfield Stratford City,Whiteleys, Whitgift Centre, etc.
Eu am stat in Londra 10 zile si mi-am luat la mine bani de buzunar 2500 de lei(25 de milioane de lei vechi).
Cam atat.

5 răspunsuri:
| cotcodac4 a răspuns:

Iti spun eu cati bani ca sa te distrezi si sa faci un minim de cumparaturi 1500 lire fara sa pun cazarea. cluburi in totenham si daca vrei sa te duci te duci in moll in straford si gasesti ce vrei, si in oxford stree sunt multe, daca ai bani de Romania iti permiti doar la primark

| iulian321 a răspuns:

Lol tu chiar nu ai ce face de te duci in londra sa faci shopingul macar numai zi la nimeni ca te duci acolo

| negru30 a răspuns (pentru iulian321):

Spune si ea tu chiar trebuie sa o crezi - cumparaturi Londra - Ferentari - este un oras nou in Londra

| AnielaB a răspuns:

Nu merg numai pentru cumparaturi, merg in tabara, am intrebat de magazine pentru niste haine si cadouri...in Ferentari mergeti voi probabil.Ca sa va lamuresc,nu sunt fata de bani gata, scopul vizitei in Londra este vizitatul, dar am intrebat pentru timpul liber. Daca nu stiti la ce ma refer nu mai dati raspunsuri rautacioase...straight face

| sionutz a răspuns:

Gasesti aici cateva detalii legate de londra: http://turism.bzi.ro/gusta-din-farmecul-britanic-la-londra-foto-2743