| anonim_4396 a întrebat:

In avion am voie cu telefonul mobil?

16 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Da dar nu cred ca ai cum sa-l folosesti.

lolita
| lolita a răspuns:

Ai voie dar sa fie inchis sau mod avion.

mlm
| mlm a răspuns:

Nu ai voie.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ai voie dar numai daca telefonul e inchis.In rest nu ai voie.big grin

| alexa a răspuns:

Telefoanele mobile trebuie tinute inchise in timpul zborului.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Stiu ca este interzisa utilizarea lor la decolare si aterizare ca sa nu interfere cu comunicarea dintre avion si turnul de control. In timpul zborului, daca nu sunt probleme de trafic pot fi folosite. Delta Airlines de ex are telefoane montate pentru fiecare pasager si pot fi folosite in baza unei cartele.

| JustMeFlory a răspuns:

Nu cred! inchis da. dar deschis nu! si majoritatea telefoanelor au la optiunea profil "mod avion".

| dreamerlainen a răspuns:

Da, ai voie, cu exceptia momentului decolarii si cel al aterizarii.

| giovana a răspuns:

Da si chiar poti sa il folosesti, acum.

| aurelian07 a răspuns:

Inchis sau pe mod avion, nu ai voie cu nimic ce emite sau receptioneaza unde radio sau de orice fel

| danut a răspuns:

In principiu telefonul se tine inchis in avion, dar exista telefoane care au posibilitatea sa functioneze in regim "de avion", acestea nu se opresc. Exemplu: Nokia 6233.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ai voie dar inchis.

| p0wer a răspuns:

Ai voie cu telefon, dar trebuie sa-l tii inchis:d

| DAVID_8154 a răspuns:

Bineinteles insa iti va spune sa il ti inchis pe durata zborului nici daca il ti deschis dar pe silentios nu are ce sa iti faca

| deea_6152 a răspuns:

Categoric ai voie dar numai cu el inchis de altfel te si avertizeaza sa l inchizihappy

| marianu a răspuns:

Da, dar cu el inchis, dar nici deschis nu se i-a nimeni de tine tongue