| valeeExpress a întrebat:

In cat timp ajungi de la statia de metrou Lujerului la statia Piata Iancului?

Răspuns Câştigător
| vinusipaharu a răspuns:

Iulia Hasdeu este intre Iancului si Obor, mai exact pa soseaua Mihai Bravu colt cu B-dul Ferdinand.
Poti ajunge si cu autobuzul 336 pana la Universitate si de acolo troleibuzul 85.
Ca si timp ti-am zis faci cam la fel 45-50 de minute.
E cam departisor, dar liceul e de "renume", cred ca merita efortul.

7 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Lujerului -> Eroilor : 2 statii x 3 min = 6 minute + 5 minute asteptat
Schimbi trenul (10 minute, asteptat)
Eroilor -> Iancului : 9 statii x 3 min = 27 minute
Deci 6 + 5 + 10 + 27 = 48 minute (destul de mult, cred ca si cu RATB-ul faci cam tot atat, insa metroul e mai comod).
Drum bun!

| valeeExpress explică (pentru zdrangoi):

Deci m-ai sfatui sa nu merg la un liceu acolo (Iulia Hasdeu)?

| valeeExpress explică (pentru vinusipaharu):

Cum as putea ajunge mai repede, cu metroul sau cu 336 si apoi troleibuzul 85?

| zdrangoi a răspuns (pentru valeeExpress):

Nu stiu exact.
Fa si tu o incercare.
Odata cu metroul, altadata pe sus cu RATB.
Cred oricum ca metroul este mai sigur si mai rapid.
Pe sus sunt stopuri, blocaje in trafic, se mai strica autobuzul, se mai supara soferul, etc.

| vinusipaharu a răspuns (pentru valeeExpress):

Iulia Hasdeu este intre Iancului si Obor, mai exact pa soseaua Mihai Bravu colt cu B-dul Ferdinand.
Poti ajunge si cu autobuzul 336 pana la Universitate si de acolo troleibuzul 85.
Ca si timp ti-am zis faci cam la fel 45-50 de minute.
E cam departisor, dar liceul e de "renume", cred ca merita efortul.

| vinusipaharu a răspuns:

25 de minute.

| valeeExpress explică (pentru LuciMixx):

Sus scrie o ora si 19 minute si mai jos aproximativ 20 minute...