| Girly97 a întrebat:

In cazul calatoriilor dintr-o tara straina in Bucuresti cu avionul (Grecia, Spania de exsemplu), ce limba se foloseste in avion pentru ca romanii sa poata comunica cu personalul avionului la nevoie?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai niste intrebari de parca traiesti pe sub pamant.
Limba engleza este limba de circulatie internationala.
Deci in ce limba crezi ca poti vorbi in asemenea situatie?

| blackann a răspuns (pentru darrio2007):

E altceva... oamenii ca ea nu ar trebui sa aiba acces la internet. WOW!

| mihai69 a răspuns:

Depinde. De obicei în limba liniei aeriene și în engleză.

| Nirvanaaa a răspuns:

Poți comunica fără probleme in engleza.

| blackann a răspuns:

Increfuckingdibil... straight face

| haileewatson a răspuns:

Engleza

| xGamerZ212 a răspuns:

Se vorbesc ambele limbi, al tarilor respective, da într-un caz special dacă întrebi pe cineva ceva în engleza, acesta sigur va ști ce să-ți răspundă.

| darrio2007 a răspuns (pentru xGamerZ212):

Daca pune asemenea intrebare, o vezi pe ea vorbind una din limbile respective?

| xGamerZ212 a răspuns (pentru darrio2007):

laughing

| Mela1000 a răspuns:

Engleza este prima limbă in care poti comunica.

| Reopi_Polypla_Mationo_1987 a răspuns:

Engleză deoarece este o limbă cunoscută de toți sau limba din acea țară. Dacă nu știi engleză sau acea limba, încearcă să memorezi câteva fraze.