| chocolatte a întrebat:

In ce loc va placut cel mai mult la munte, si unde va-ti cazat? da-ti-mi idei ca vreau sa merg si nusj unde! mersi

7 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Daca vrei neaparat si cazare, iti recomand Balea Lac, de pe Transfagarasan. Zona e superba, ai conditii foarte bune, si chiar ceva trasee montane (mai scurte, accesibile majoritatii) care sa le faci in timpul liber. Daca totusi nu vrei cazare si alegi varianta cortului, iti recomand din toata inima statiunea Vidra. De fapt, e impropriu zis statiune, pentru ca e parasita, dar se merita pentru peisajele de acolo. Garantat ai ce vedea!

| Andreea9222 a răspuns:

Eu am fost la munte, la Busteni si am stat la hotel Silva. Mie mi-a placut mult si conditiile de cazare si facilitatile statiunii.Hotelul are in spate o partie de sanii. Din pacate partia Kalinderu este cam departe(acolo se poate schia). Mie una mi-a placut! Sper sa-ti fi fost de ajutor.

| Turquoise a răspuns:

Valea Doftanei love struck

| Loving a răspuns:

Cel mai mult mi-a placut la Sighisoara la Danes (http://www.dracul.ro/). Eu am fost doar un weekend dar m-am indragostit de loc.Are piscina, poti invata sa calaresti.Este un loc extraordinar.

| Serendipity17 a răspuns:

La sangeorz bai love struck in bistrita nasaud love struck sunt multe lucruri de vizitat, pe acolo prin apropiere este si cascada cailor love struck

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Eu am fost in mai multe statiuni montane, cele mai frumoase sunt:
-Vatra-Dornei :Hotel Bradu' sau vila Incom(baza de tratament inclusa in pret)
-Piatra Neamt - Durau (natura e minunata si se poate vizita Cascada Duruitoarea)-nu mai stiu cum se numea pensiunea, oricum se afla chiar la poalele muntelui.
-Bistrita Nasaud-Cascada Cailor(superba pur si simplu!)-privat
P. S.: Toate sunt superbe, dar Cascada Cailor e deosebita. Great Holiday!

| PisuCluj a răspuns:

Cel mai mult mi-a placut la Piatra Neamt la Durau.Mam cazat la Hotel Cascada.Si a fost super.Noaptea se aude apa curgand prin munte.Este de basm.