| anonim_4396 a întrebat:

In ce perioada a anului este mai bine sa vizitam mormantul Domnului Iisus Hristos? Si, daca trebuie sa ne vaccinam, ce vaccin?

Răspuns Câştigător
| valyb a răspuns:

Vrei sa te vaccinezi ca sa te duci la mormant? Sau sunt doua intrebari distincte? Glumesc. La mormant la Isus te poti duce oricand. Cat despre vaccin nu stiu la ce te referi, dar vaccinul care se face in perioada asta este cel anti-gripal.

4 răspunsuri:
| dexter_3858 a răspuns:

Cred ca cele mai bune momente sunt Craciunul sau Pastele, in special de Paste deoarece in noaptea de Inviere are loc aprinderea luminii in mormant si este un moment unic. Daca totusi o vizita mai linistita evita aceste perioade. In ceea ce priveste vaccinul, eu stiam ca nu trebuie sa te vaccinezi anume pentru calatorie dar pentru a fi mai sigur poti intreba la ambasada statului Israel in Romania, numarul de telefon este 021.318.94.16.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

sfarsitul lui februarie. nu trebuie vaccin. si eu merg atunci. in 19 feb.

| claugodo a răspuns:

are dreptate valyb acum se vaccineaza populatia contra gripei
cand vei merge la jerusalem o sa aflii acolo ce ai de facut si cam ce nu ai voie sub nici o forma sa faci

| claugodo a răspuns:

nu va trebuie vaccin la mormint
ca dzeu va ajuta