| anonim_4396 a întrebat:

In ce perioada imi recomandati sa vizitez Sighisoara?

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Aceasta cetate este asa de frumoasa ca merita vizitata oricand.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sighisoara este perla Transilvaniei, avand obiective culturale, istorice si turistice, poate fi vizitat in orice anotimp al anului, acest lucru nu schimba frumusetea acestui oras.

| vilmaristul a răspuns:

Toamna, dar nu acum, cand a inceput sa ninga
gandesc eu, ca acoperita de zapada, isi pierde din patina timpului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Sighisoara este un loc minunat al accestei tari, si merita vizitat. Il poti vizita in mai multe sezoane.
1. Sfarsitul iernii, inceputul primaverii, daca nu este zapada...
2. Sfarsitul verii, inceputul toamnei.
3. Toiul toamnei (mijlocul toamnei), doar daca nu a venit iarna.

Oricum, pentru cand o sa il vizitezi, iti urez Distractie si Vizonare placuta! pentru ca ai ce vedea acolo.
Pa-pa!

| mili_8806 a răspuns:

In timpul festivalului.