| BaronVonBavaria a întrebat:

In ce tara v-ar place sa locuiti Franta sau Germania? argumentati de cebig grin Fundahappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Pai dupa parerea mea, Germania, deoarece este o tara magnifica! Da, unii oameni zic Franta, deoarece este mai populara decat Germania, este Paris, Effel, si multe altele, dar sa nu uitam de Germania care este o tara cu mult mai multe pe scara sociala in comparatie cu Franta!
Un amic de al meu( este la liceu) s-a dus intr-o excursie Germania-Franta-Anglia
Franta: Este o tara urata, este mizerie pe strazi, rromi peste tot, iar oameni sunt rai, avari, abia daca de baga inseama daca vorbesti engleza, dar cand aud romana fug, si in plus cum sa zic nu este linistea aceea in admosfera si in interiorul tau!
Germania: O tara curata, o tara civilizata, la care rar gasest defecte! Vecini mei au rude in Germania si au fost odata, au adus poza si au povestit ca este o tara care te lasa fara cuvinte, o tara impecabila!

Raspunsul meu: Germania

Fiecare cu preferintele lui, dar eu aleg Germania!

Pa, pa.

8 răspunsuri:
| yoo23 a răspuns:

Germania - tara aproape perfecta. stiti vorba aia:''calitate germana''. Au cele mai bune beri, cei mai buni carnati, cele mai bune masini( Audi, Bmw, Mercedes, Volkswagen, si altele), salariile sunt mari, preturile mici, este curat, si au o economie foarte bine dezvoltata. Tata lucreaza de 7 ani in Germania, si din cate mi-a povestit e foarte frumos acolo.

| Ancutss30 a răspuns:

Franta, deoarece ne legam cu mai multe de ei noi, romanii. Plus ca sunt foarte multe locuri minunate. M`as muta in paristongue. Funda!

| Kqzu97 a răspuns:

Germania...Pt ca e o tara frumoasa, e curata iar oamenii sunt primitori(cel putin asa am observat)laughingare multa verdeata... E frumoslaughing

| unknown3243 a răspuns:

Daca as putea sa le zbor capul la romi as prefera Franta.

| Stefania3001 a răspuns:

Buna! Franta:e o tara foarte frumoase, romantica, mancaruri bunehappy si in plus franceza nu e o limba asa de grea:p
Funda:d?

| lavinik a răspuns:

Franta pentru ca este foarte frumos acolo si e o limaba care o inveti mai repede decat limba germana

| xRos3 a răspuns:

Salut. Cred ca Franta :-D. E suuper acolo si oamenii sunt de treaba;-) Si e destul de curat la ei. :-D

| MetalMealt a răspuns:

Germania-e curat, oamenii sunt prietenosi, si o gramada de atractii turistice