| romanaols a întrebat:

In ce tara v-ati muta si de ce?

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In Romania.
Pentru ca e acasa.

| Damasc a răspuns (pentru greece12):

Ce sa zic,urata casa.Tu nu vezi ca Romania se duce tot in jos? Nu evolueaza deloc, salarii tot mai mici preturi tot mai mari, scumpiri peste scumpiri, taxe peste taxe.Aici este locul unde vrei sa iti asiguri un viitor? Sau poate deja ti l-ai asigurat,daca ai reusit asa ceva, felicitari, dar eu unul nu cred ca as dori sa o fac aici.

| greece12 a răspuns (pentru Damasc):

Iti doresc sa reusesti in tot ce ti-ai propus! Dar la aproape 20 de ani de lipsa, cred ca a venit timpul sa ma intorc. Oricat de urata ar fi casa asta, e a mea!

| Damasc a răspuns (pentru greece12):

Multumesc! Asta e altceva,ai fost departe,te-ai descurcat,ai strans un banut iar acum te intorci in tara pentru "a te aseza".Si de ce toate astea? De ce ai fost nevoit sa pleci in alta parte si nu ai ramas aici? Iti spun eu de ce,ca orice persoana obisnuita, ce prefera modul legal de munca, pur si simplu nu poti face nici jumate din cat iti propui sa faci cu un salariu de aici.Presupun ca asta a fost cauza...

| greece12 a răspuns (pentru Damasc):

Presupui gresit.

| Damasc a răspuns (pentru greece12):

Super.

| mgtow a răspuns:

Eu vreau sa ma intorc inapoi, pentru ca ador clima, peisajele si e tara mea (unde mi-e locul), in strainatate esti tratat prost si la un moment dat iti ajunge cutitul la gat.

| Leonard08 a răspuns:

Mexic...Mai bine mor impuscat pe strada fara motiv decat sa mor in Romania de foame. laughing

| ewygirl a răspuns:

As vrea sa calatoresc si sa vad cat mai multe tari, dar tot in Romania as vrea sa mor! Fie painea cat de rea tot mai buna-i in tara mea! Fiecare tara are avantaje si dezavantaje.Romania e o tara frumoasa si romanii sunt niste oameni frumosi, doar ca nu stim sa ne punem in valoare si nu stim sa ne punem tara in valoare.
Decibig grinaca D-zeu ne-a dat sa ne nastem in ROMANIA, nu ne-a dat degeaba.Inseamna ca trebuie sa facem ceva pentru tara noastra si trebuie, ca indiferent de ce s-ar intampla sa ne mandrim ca suntem ROMANI! happy

| LoStEyEs a răspuns:

Eu daca as putea m-as muta in toate tarile happy Adica, as vrea sa calatoresc peste tot. De ex: Stau un an doi in America, Dupa alti cativa ani in Italia, dupa iar altii in Franta, etc big grin Eu nu am destinatie big grin As vrea sa calatoresc peste tot in lumehee hee big grin

| IrinaIvashkov a răspuns:

Heey`

In Germania, dc?

Pentru ca acolo sunt conditii mai bune de trai, se castiga mai multi bani etc.

| ღAncaღ a răspuns:

In Italia: 1. pentru ca acolo lucreaza mama mea
2. este un loc frumos si placut

| ROBERT89 a răspuns:

Romania.

| Damasc a răspuns (pentru ROBERT89):

Vomit.
In Statele Unite cel mai mult probabil, daca as avea ocazia, de ce? Numele spune totul oh go on

| justtrust a răspuns:

In UK sau in Hawai