| m@ri@ a întrebat:

In eforie nord sunt topogane cu apa? sau altceva pentru distractie?
va rog sa imi spuneti tot ce este la eforie nord(ex. topogane, unbrelute, ciocan)
dau fundita!

15 răspunsuri:
| DUTCH a răspuns:

Mamaia - topogane, umbrelute
ciocan - costinesti si eforie sud.

| M.madallina a răspuns:

Nu, nu gasesti am fost eu acum 2 saptamani si singurul loc unde gasesti este la mamaia.bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| AdeEalx a răspuns:

In eforie nord, sunt toate felurile de jocuri ca sa zic asathinking
in.afara de topogane cu apa sau ciocan exact pe drumu` ca sa zic asa.cand mergi la plaja, adica tot spatiul de plaja este "populat" cu magazine, jocuri, restaurante s. a.
adica daca o sa mergi in eforie o sa vezi ca nu vei fi dezamagita, eu merg de cand eram mica an de an si in eforie si in costinesti si imi plac ambele statiuni pentru. ca fiecare e diferita in felu` ei.
dar prefer eforie nu stiu, poate pentru. ca acolo am mers de cand eram mica, imi des c.an costinesti si parca ma simt ca acasa.
si nu lua in seama parerle de sus, poate n.au fost niciodata in eforie si nu stiu ce e acolo.
iti garantez ca ai in ce te distra ca sa zic asa, mie personal imi plac saltelele si bungee jumping. u(minibatting eyelashes ) thinking si mai e un joc distractiv si competitiv cu mai multi jucatori, cu niste cai, ma rog o sa vezi tu pe acolo, daca mergi.
oricum distractie placuta si. ti garantez ca ai cum sa te distrez mai ales daca ai si prieteni cu care sa mergiwinking.
stiu ce vorbescbatting eyelashes.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt topogane cu apa in eforie nord

| AdeEalx a răspuns:

Agop, cred ca tu ai avea nevoie de un manual de Limba si Literatura Romana inaintea mea.
eu stiu ca exista statiunea Eforie nu statiuna "ieforie"winking.
si nu stiu cine e taranul acum oh go on.
doar pentru ca eu scriu pe mess, TPU sau mai stiu unde cu "." in loc de cratima nu inseamna ca nu stiu unde ar trebui pusa aceasta.
dupa cum vezi "." este pus exact in locul cratimei, semn ca stiu ceva gramatica nu crezi.
si stai linistit stiu mai multa ca tine dupa cum se vede din raspunsurile amandurora, cel putin eu reusesc sa ma exprim coerent si gramatical, ca sa se inteleaga ceva din ceea ce am scris.
si de unde sti tu ca nu am fost si in alte statiuni, pentru cunostinta ta am fost si in Mamaia si in Costinesti si in Eforie Nord si nu "Ieforie"winking. Dar noua ca familie si grup de prieteni preferam Eforie sau Costinesti, decat statiunea Mamaia, care este prafwinking.
asa ca nu imi comenta ca mama da banii pe bautura, pentru ca nu a pus gura pe alcool in viata ei si nu o s. o faca pentru ca nu ii place sa bea, desteptule.doar pentru ca mama ta ar fi putut sa faca asta nu inseamna ca toate mamele sunt asawinking.
si imi pare bine ca ti.am obosit neuronul, poate e singurul care. l ai happy.
asa ca eu zic sa pui tu mana pe un manual de Limba si Literatura Romana inaintea mea, o sa ai nevoie.
La revedere!

Răspuns utilizator avertizat
| m@ri@ explică:

Agop, mie una mi se pare ca Adee scrie foarte corect gramatical din punc de vedere!
Sa sti ca se scrie Eforie nu Ieforie(Ieforie spun taranii si batranii).
Si apropo scrii ca o taranca.
Ai repetat de mii de ori "punct virgula ca sa zic asa ", "ca sa zic asa"
Nu te mai da desteapta ca nu esti!

Răspuns utilizator avertizat
| LuS[z] a răspuns:

Exista si este happy laughing

| AdeEalx a răspuns:

Ti se peare ca din acest mesaj, dat de tinewinking...
"Fathaaa Adeee, mancatash stilu tau punct virgula punct fara cratima. Las-o dracu' de Ieforie punct virgula ca sa zic asa. Asl pls fgm mm *** ca e treaba imputita rau. Io, de la mine opinie punct virgula ca sa zic asa, crez ca tu nu ai vazut in viata ta ca sa zic asa decat pct. virgula apostrof cratima ca sa zic asa statiunea ieforie nord Spune-i mamei tale ca sa zic asa punct virgula apostrof cratima caciulita de i... sa te mai duca si prin alte statiuni ca sa zic asa. Sa nu mai bea banii de vacanta ca sa zic asa punct virgula cratima ca poate astfel le vor ajunge sa te mai duca si prin alte statiuni in afara de statiunea aia de tarani pansati.

ca sa zic asa iti sugerez ca mai inainte sa mergi la litoral punct virgula cratima ca sa zic asa SA PUI DRACU MANA PE UN MANUAL DE LIMBA ROMANA, ca mi-ai obosit neuronul ca sa zic asa."
se intelege asa-zisa ta coerenta raised eyebrows, te inseli. si stai tu linistit ca stiu unde se pun si virgulele si punctele si cratimele si unde trebuie majuscula, ba mai mult ca tinewinking.
si nu te mai da destept ca nu esti.
daca ai citi atent mesajul meuwinking ai vedea ca se intelege si une incepe si se termina o propotizitewinking, d.aia este pus un punct al sfarsit si s. a inventat alineatul. asa ca nu mai comenta aiurea ca nu ti se potriveste, chiar deloc.
nu. s eu aia care a inceput un atac la persoana sau care comenteaza fara sa aiba habar de ceva.
si. mi ziceai mie sa pun mana pe un manual de romana, te sfatuiesc sa o faci tu in locul meu, ai mai mare nevoie si asa ai observa ca pe manuale se scrie lu litere mari "Limba si Literatura Romana", desteptaciune.
mai cauta pe Gogu.rowinking si ai sa vezi.
asa ca te invit la culcare, esti beat de somn si ma adormi si pe mine cu polemicile tale fara rost.
Pawinking!

| AdeEalx a răspuns:

Si mersi Maria pentru sustinere, bine spus "ca o taranca".
Noapte Buna, tu ala coolwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omg copii ce aveti? Vine sefa voastra si va impaca acum oh go on

1. m@ri@ shut up daca nu stii cum se scrie corect romaneste.
2. @Agop se stie! stii romana.Asa ca taci acolo. Te pupa sefa ta laughing
3. @Adee stilul tau de a scrie este intalnit in sms-urile telefoanelor mobile. So.aici e mult mai usor sa prescurtezi cu apostrof. E mai "smecher".
4. Mie una nu imi pasa cum scrie si in ce fel scrie cineva din moment ce se exprima coerent, de asemenea va sfatuiesc sa va uitati mai intai la greselile voastre, apoi la cele facute de altii.

5. Nu stiu de ce ma bag o. o

Hai va pupa (si pe voi) sefa voastra laughing tongue

| lokytou a răspuns:

Acum este parc acvatic