| Georg13 a întrebat:

In prezent, pentru a merge in Republica Moldova avem nevoie de pasaport sau e de ajuns buletinul? Ma refer la adulti.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Doar cu Cartea de Identitate. Cu Buletinul nu se mai poate si nici nu se mai fabrica. Citeste legea aici: http://www4.pmb.ro/......titate.pdf

| Georg13 explică (pentru Salontanul):

Pai si buletinul nu e tot carte de identitate?

| Salontanul a răspuns (pentru Georg13):

Nu. Citeste legea din link-ul de mai sus.

| Donsavas a răspuns:

Pentru a emigra in tarile din Uniunea Europeana nu este nevoie de pasaport si, din cate stiu, in R. Moldova se permite sa pleci doar cu actul de identitate! Drum bun! funda? multumesc oricum.

| DoriKat a răspuns:

Doar buletinul. Am fost si eu în toamnă doar cu buletin.

| cristinel375 a răspuns:

Doar cu buletinul si nu numai in Rep.Moldova si in alte tari.