| amzagabby a întrebat:

În România se poate face camping oriunde sau doar în locuri special amenajate pentru așa ceva?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Legal - doar în locurile special amenajate, sau pe proprietăți particulare, cu acordul proprietarilor.
Din păcate, am văzut atâtea „șatre" întinse prin poienițe și pe firul apelor încât mă întreb unde **** mă-si se duc banii din taxele pe care le plătim, că organele de ordine NU își fac treaba deloc!
Oricum, recomand călduros campingurile organizate, avem deja unele la standard european și care oferă condiții foarte bune, la prețuri decente.

| LonelyLoner92 a răspuns:

In locuri special amenajate.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Locuri special amenajate.