| aMitriki a întrebat:

In situatia in care cineva major face rezervare pentru altcineva si persoana este minora (17 ani), se poate caza singur fara insotitorul major, doar cu buletinul?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod legal, nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal nu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
La cazare se cere act de identitate și ar fi trebuit completate niște formulare pe care minorii nu le pot semna.
Dpdv legal nu se pot caza minorii neînsoțiți, dar în practică mai găsești pensiuni care nici măcar nu legitimează persoanele pe care le cazează.

| Vântulalb a răspuns:

Nu.
Nu conteaza cine face rezervarea, ci cine se cazeaza.