| anonim_4396 a întrebat:

In tara noastra unde se intalnesc pasuni alpine extinse?

Răspuns Câştigător
| AxelBv a răspuns:

De exemplu in carpatii de curbura si in Bucegi.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In regiuni precum Transilvania si Maramures. Muntii Carpati

| wannabe a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru wannabe):

Citeste daca nu crezi

| wannabe a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai asta am facut.
iar in carpatii meridionali este mai probabil de gasit pasune. plus ca aici se afla cea mai mare altitudine din tara noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru wannabe):

Sustii ca nu sunt pasuni alpine in Mtii Carpati dar ai decorat raspunsul in care face referire la M-tii Carpati. Ei bine cu siguranta exista in M-tii Carpati pasuni alpine, eu iti dadusem un raspuns usor evaziv fara a face precizari exacte pentru ca si intrebarea ta a fost pusa in aceeasi maniera. Adica ti-am idicat ca zone pe unde se afla astfel de pasuni. In fine, nu are sens sa ne contrazicem. E ok ca ai gasit raspunsul pe care il cautai si in rest nu mai conteaza. Numai bine!