| MosCraciun a întrebat:

In vara asta am de gand sa fac o excursie prin Romania.
Si plec din Bacau, dar nu stiu pe unde sa ma duc.
Aveti niste idei? vreau sa vizitez case memoriale, manastiri etc.
Spuneti-mi si mie pe unde sa merg. big grin

Răspuns Câştigător
| Mirela a răspuns:

Pai uite. poti merge la suceava la manastiri, in drumul tau o iei prin piatra neamt unde poti merge cu telegondola, poti vizita casa mem. a lui calistrat hogas, poti vedea turnul lui stefan cel mare, muzeul de istorie/natural/etnografie etc., mall`ul din pn[nu e cine stie c :d fata din bacau =p~], Manastirea de la Petru Voda/Bistritsa/Agapia etc big grin, cetatea neamtului. Si prin sv ...mai multe. cum ar fi manastiri, cetatea de scaun happy daca vr poti merge si la botosani la casa mem. a lui mihai eminescu

Sper ca ti-am fost de ajutor big hug daca dabatting eyelashes fundita

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maramuresul merita vizitat. ionutzstan@gmail.com si-ti dau detalii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie cel mai mult mi-a placut la Sighisoara...Sibiu. Brasov si de ce nu. Iasiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din Bacau cred ca cel mai la indemana este sa pleci catre Manastirile din judetul Neamt. Practic in aceasta zona vei gasi de toate: manastiri (Varatec, Agapia, Bistrita, Sihastria), case memoriale (Vlahuta, Ion Creanga), Cetatea Neamtului, rezervatie de zimbri, Lacul Rosu, Cheile Bicazului. De peisaje nici nu mai zic!
Uite aici cateva descrieri: http://www.tripper.ro/....../index.php

| Andishor a răspuns:

Merita sa ajungi in Maramures - Manastirea Barsana, bisericile de lemn din Ieud, Botiza, Memorialul Durerii Sighetul Marmatiei, Sapanta.