| anonim_4396 a întrebat:

Inca odata vamesii romani s-au facut de rahat.
http://www.hotnews.ro/......rusine.htm
http://www.lefigaro.fr/......r-acdc.php
Cand o sa se sature astia de spaga?
P. S. Propun categoria "Romania".

10 răspunsuri:
| 1235678907452352 a răspuns:

Sincer niciodatahappy... ce vrei asa e Ramania.
nu te tine nimeni poti sa pleci oricand daca nu-ti concine asa ca bye bye

| DiDi a răspuns:

Un raspuns sincer? Cand toata lumea se va scalda in proprii bani!

| Vizitiul a răspuns:

Am mai raspuns la o astfel de intrebare. Manipularea in masa, prostitutia, spaga sunt ingredientele "succesului" in Romania. Un arbore care se naste stramb nu se va mai indrepta niciodata, va creste la fel, o situatie similara este prezenta si-n Romania. Cand o sa treaca in nefiinta, atunci o sa inceteze cu spaga, nici atunci nu garantezlaughing.

| Alien a răspuns:

Oricine ar fi fost vames si ar fi avut 2, 3 chiar 4 copii acasa s-ar bucura la o spaga!
AC/DC o trpa de rock care nu stie sa cante a mai dat si mita!
Trebuia sa le dea amenda 10000 € pentru dare de mita unor vamesi nevinovati, 5 ani puscarie si confiscarea camioanelor asa cum face straini romanilor indiferent a cui a fost vina!
In cazul asta de ce se ia in considerare doar loare de mita, chiar daca se cere nu se poate da mita e interzis prin lege!
De ce romanii nu se ajuta intre ei si e fiecare pentru el (in cazul ista ne gandim la imagine) exact la fel e si parlamentarii!
Ne este rusine cu noi? Cu rusinea mori de foame!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta spuneam si eu ieri
http://www.tpu.ro/......ge-cit-ne/
Margo, se stia ca este adevarat, dar nu se stia sigur daca e vorba de trupa sau de cei care transporta echipamentul.

| RainDrop a răspuns:

Spaga este o boala fara leac.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nimeni nu are această originalitate ca noi...
Pa, pa.

| perla a răspuns:

Pai cum vrei sa vim primii in lume, daca nu cu buna hai cu nebuna! hahahahahaha!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca aresteaza jumatate din ei cred ca mergem pe drumul cel bun adio spaga

| Sandu1188 a răspuns:

Ce vrei ma? Tu sa fii in locul lor sunt sigur ca tot ai lua spaga Numai un prost poate sa moara de foame lucrind la vama. BRAVO VAMEȘILOR