| anonim_4396 a întrebat:

Incerc sa gasesc OLTENIA pe harta si nu imi dau seama pe unde, sau pe langa ce oras mare? Va rog sa ma ajutati, poate reusesc sa gasesc exact unde este oltenia.

17 răspunsuri:
| Fanatic a răspuns:

Vrei sa gasesti Oltenia inseamna ca ai probleme la mansarda laughing

| Fanatic a răspuns:

Oltenia nu e un oras

| starmaker a răspuns:

Oltenia este in partea de vest a Munteniei, intre raul Olt, Carpatii Meridionali si Dunare.

| redtulip a răspuns:

Oltenia nu este un judet sau o localitate... Oltenia este zona de sud a tarii noastre care cuprinde judetele Dorj, Olt, Mehedinti, Valcea. Incearca sa folosesti www.google.ro ca sa capeti astfel de informatii fiindca la asemenea intrebari multi o sa rada de tine.

| roxycool a răspuns:

Langa strehaia

| cksajbkb a răspuns:

Oltenia este o regiune nu un oras, si se afla in sud-vestul Romaniei!

greece12
| greece12 a răspuns:

Hai,ma,da-o incolo!
O intreaga Oltenie si n-o gasesti, fi-mi-ar geografia de cap sa-mi fie!

| Pirkko a răspuns:

Ok, te-ai uitat pe harta... Dar sub harta, te-ai uitat? Poate s-a dus la plimbare...

| francesca89 a răspuns:

Vai s'amar...cineva s'o cheme pe Brigaelaaaaaaaaaaa!

| 9 PM a răspuns:

Incearca pe harta Asiei, poate o gasesti acolo. Cata prostie!

| a1doru a răspuns:

Vezi ca nu are contur pe harta.vezi si tu unde este desenat un praz. rolling on the floorrolling on the floor

| ioanionel a răspuns (pentru redtulip):

Ai uitat judetul Gorj

| redtulip a răspuns (pentru ioanionel):

Am fost prea socata de intrebare...

| ioanionel a răspuns (pentru redtulip):

Tind sa te cred.