| Adrian_Ciuca_1992 a întrebat:

Intentionez sa să plec cu masina in Germania zona manhein, ma poate ajuta cineva cu niste informatii, taxe, vigneta etc...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai de platit vigneta in Ungaria si in Austria si cam atat

10euro si pentru Austria si pentru Ungaria / 1 sapt

| doctorAnswer a răspuns:

Bună! O să ai taxă de autostradă.
Vigneta e în Bulgaria. Dacă treci pe acolo trebuie să o cumperi. Cu valabilitate de o săptămână e undeva la 4€.

| suntserios a răspuns (pentru doctorAnswer):

Unde o sa aiba taxa de autostrada? ca in Germania nu se plateste nicio taxa

vigneta e in multe tari si chiar nu stiu de ce ar trece prin Bulgaria ca sa ajunga in Germania. Chiar nu pricep...

Si vigneta de Bg e 8 euro nu 4 pe o saptamana.

Felicitari, in 4 propozitii ai scris 4 tampenii.