|

Intrebare pentru. turisti - Cum vi se pare Constanta? Impresii bune, rele. Ce-i lipseste pentru. a fi un oras turistic mai atractiv?

11 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Este un oras foarte urat. Numai blocuri dezolante si saracie. Mizerie pretutindeni. Centrul vechi nereparat dupa atata timp. Parcurile la limita indolentei - stilul romanesc - mii de flori replantate dar iarba arsa peste tot...
Prea multi mitocani, oameni care merg in slip in oras crezand ca sunt la plaja... nimeni nu ia nici o masura. Lipsa parcarilor civilizate. Lipsa sensurilor unice.
Tigania centrului comercial - zona Tomis. Parca ar fi targul Europa din Colentina bucuresteana.
Dar mizeria totusi intrece tot. Praful e omniprezent. M-am plimbat 2 km in sandale prin centru. Parca trecusem prin noroi.

10 răspunsuri:
| a răspuns:

Un oras destul de curat ar trebui mai multa civilizatie si refacerea centrului vechi ( strazile care duc spre piata Ovidiu si spre faleza)

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Ce-i lipseste? Curatenia.In rest are tot ce-i trebuie.

| a răspuns:

Se poate si mai bine.

| a răspuns:

Este un oras nu foarte curat, la cati turisti merg pe acolo in perioada asta ar trebui mai mult ingrijit

| a răspuns:

Nu prea are puncte de atractie si nu este un oras atat de ingrijit.Vara este plin, in rest... pustietate.

| a răspuns:

Si cu toate astea...nu m-as muta din constanta.laughing

| a răspuns:

Mie imi place k nu am vazut nici macar un tir pe strazi, dar merita totusi sa fie mai ingrijit. La mine in Sibiu toate camioanele si tirurile zapacesc strazile, dar in schimb Sibiul e curat.laughing

| a răspuns:

Marea mediterana. laughing

| a răspuns:

Aoleu... ii lipsesc foarte multe... nu e un oras in care ai ce vedea, daca chiar vrei sa mergi sa vizitezi alte orase mai bine ai alege niste orase cu o istorie cum ar fi sibiul sau brasovul.

| a răspuns:

Si mie imi plac Sibiu si Brasov, Cluj-Napoca si Iasi, dar totusi nu ma mut din Constanta. Am familia si marea aici.