| Biro_Szilard_1987 a întrebat:

Întrebarea mea e dacă pot pune in bagaj (nu in cea de mana) instrumente de modelaj - spatulă, ce seamănă mult cu un cuţit, şi are 12 cm lungime. Sunt tehnician dentar, şi folosesc acest instrument în această profesie. Menţionez, că am citi că, cuţitele se pot transporta în bagaj, dacă sunt anunţate la Check-in.

4 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

In valiza de cala ai voie, dar pentru siguranta specifica.

greece12
| greece12 a răspuns:

In bagajul de mana,cel pe care il iei cu tine in avion,nu ti se va permite sa-l iei,indiferent ce le spui.
Pune-l in valiza care o dai la cala,altfel vei fi nevoit sa-l arunci inainte sa urci in avion.
In bagajul de cala poti sa-l pui linistit, nu deranjeaza pe nimeni, nu-i nevoie nici sa-l declari sau ceva!
Drum bun!

| cosmincuriosu97 a răspuns:

Cred ca da, pe mine m-a lasat

| cei7pitici a răspuns:

Depinde incotro mergi si cu ce firma ai ales sa zbori daca mergi cu El Al-ul in Israel si o periuta de dinti este privita cu scepticism laughing) daca mergi prin Europa iar ustensilele sunt puse in bagajul de cala nu ar exista probleme deosebite oricum ti se scaneaza bagajul eventual trebuie sa dai niste explicatii happy In rest drum bun domnule doctor! laughing