| anonim_4396 a întrebat:

Iti trebuie pasaport in republica moldova.

7 răspunsuri:
| EXIMTUR.RO a răspuns:

Salut,

Este nevoie de pasaport pentru a vizita Rep. Moldova. Începând cu data de 18 septembrie 2009, a fost eliminată obligativitatea obţinerii în prealabil a vizei de intrare pentru cetăţenii români care doresc să călătorească în Republica Moldova, perioada de sedere este de 90 de zile.
Sa ai parte de o vacanta cat mai placuta!

| Kitty a răspuns:

Sau buletin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci pana la urma iti trebuie sau nu pasaport in republica moldova? sau e de ajuns doar buletinul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie pasaport in, Moldova.

| andrei90tm a răspuns:

Da.

| A4TECHH a răspuns:

Da dar daca ai buletin nu mai ai nevoie de pasaport

| cosmic_ray a răspuns:

Da.rep moldova nu face parte din U. E. cand va adera atunci nu va mai fi obligatorie prezentarea pasaportului la vama. dar acest lucru e imposibil. ei nu vor adera niciodata. ii prefera pe rusi in locul europenilor.aia dau 4 ore de televizor pe zilaughing