| Lusinduța a întrebat:

La ce se refera Agenţi de turism cu activitate de vânzare a aranjamentelor turistice organizate
de tour-operatori (similar cu agenţiile de voiaj din străinătate)
si la ce se refera Agenţi cu activitate mixtă de tour-operatori şi de vânzare directă către turişti a
aranjamentelor turistice proprii sau ale altor tour-operatori?

1 răspuns:
| ioanajjj a răspuns:

Agentiile de turism sunt de doua categorii: detailiste (revand pachetele create de alte agentii) si tour-operatori (creeaza pachetele lor proprii, insa pot sa si revanda).