| anonim_4396 a întrebat:

La Ryanair trebuie neapărat să ai biletul printat sau e de ajuns să îl ai pe telefon?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De fapt, nu e nevoie de bilet deloc. Dar ai nevoie de un boarding pass, pe care îl obții făcând check-in-ul pe s@itul lor. Rezultatul îl poți printa sau primi ca un cod QR pe care ei îl pot scana de pe un dispozitiv mobil (telefon, tabletă, e-reader etc.).
Problema ta ar putea să apară la controlul de securitate - am avut o experiență când cei de acolo nu aveau cu ce citi aceste coduri... big grin Din fericire, aveam și formularul tipărit.

| Andreeush a răspuns:

E de anuns să îl ai pe telefon, arăți biletul de pe tel și gata.

| Derosa a răspuns:

Nu e nevoie sa le printezi, este de ajuns să ai biletele pe telefon unde sa se vada destul de clar. Atunci când treci la check in dai telefonul si persoană care se ocupă v-a scana codul direct de pe telefon.