| DarkShina5566 a întrebat:

La toamna plec in Bulgaria. Imi trebuie pasaport sau ma pot folosi doar de buletin?

13 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca nu cumperi masini sau case e de ajuns buletinul, pentru schimb valutar e nevoie de pasaport

| pietrean a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu este nevoie de pasaport pentru schimb valutar. Poti sa schimbi cu buletinul si la hotel si la casele de schimb valutar din statiuni.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru pietrean):

Asta pe sub mana

| pietrean a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Am fost in Bulgaria de opt ori si am schimbat pe baza buletinului, bani romanesti si la hotel si la casele de schimb valutar din statiuni, legal, cu chitanta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru pietrean):

In 2008 nu se putea

| pietrean a răspuns:

Mergi pe mana mea, deoarece am fost in Bulgaria de opt ori si am schimbat bani romanesti, cu buletinul si la hotel si la casele de schimb valutar din statiuni.Vad ca altii ma contrazic si de asta ti-am mai scris inca o data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind in UE, poti merge cu buletinul (CI).

| MineaIonutDaniel a răspuns:

Da nai nevoie de pasaport

| ahmet6 a răspuns:

Doar buletin, doar daca vrei sa mergi in Turcia iti trebuie pasaport si sa platesti o suma de banii la vama pentru viza, dar pentru Bulgaria iti trebuie sa ai doar bluetin.

| GrumpyGirl a răspuns:

Ori buletin, ori pasaport. Tu alegi

| aMEA a răspuns:

Poti merge si cu buletinul si cu pasaportul happy

| Protopopitoricescovici a răspuns:

Daca e aglomeratie nici de buletin nu mai intreaba.laughing)

| ana777 a răspuns:

Daca nu ai buletin iti trebuie pasaport dar daca ai nicio problema asa cred