| Malvinutzz@ a întrebat:

Lucrez intr un restaurant fast food si acum 6 luni am incasat de la un client un tichet cadou de 50 ron de vacanta pe care nu l primea restaurantul meu.La salariu am platit eu tichetul si am ramas cu el. Tichetu expira la sfarsitul lunii mai 2010 unde as putea sa l dau am inteles ca doar la cazare la munte mare nu exista in Bucuresti unde sa l dau? am fost la all supermarkerturile dar degeaba s a mototolit de cand il tin in portofel pls help...

4 răspunsuri:
| lost.in.rain a răspuns:

Care este firma care a emis tichetul cadou?

Abh
| Abh a răspuns:

Am avut si eu niste tichete de 50 de ron de la Accord, cred, le ia in Real cu siguranta.

| ExpertHost a răspuns:

In general la orice magazin care are afisat logo-ul celor care emit bonurile respective. La supermarket, intai intreaba daca este acceptat si apoi du-te sa iti faci cumparaturile.

| anad a răspuns:

Intr-adevar supermarcheturile primesc tichete de tot felul. S-ar putea ca acolo sa il valorifici.